Chorzy

Sakrament Namaszczenia Chorych
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. (Jk 5,14-15)

Sakramentu namaszczenia chorych udziela się osobom, które osiągnęły używanie rozumu i znajdują się w niebezpieczeństwie śmierci z powodu choroby czy podeszłego wieku. Nie jest to sakrament ostatniego namaszczenia jak często potocznie go nazywano. Należy przypominać wszystkim dysponowanym do przyjęcia tego sakramentu o takiej możliwości na terenie parafii ale także przebywającym w szpitalach i nie odkładać jego przyjęcia na ostatnie chwile życia.

Odwiedziny chorych i starszych w domach w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godz. 900.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tych osób w zakrystii.