Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej

2015-06-04

W uroczystość Bożego Ciała wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali procesję i brali w niej czynny udział: dziękujemy Państwu Florek, Łopata, Państwu Łopata z Krakowa i Państwu Mieczyńskim za przygotowanie ołtarzy, druhom i druhnom z OSP Lanckorona i Jastrzębia, Gminnej Orkiestrze Dętej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panią i Panom niosącym feretrony oraz NAJMŁODSZYM - dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami. Bóg zapłać!