Zwycięstwo!

2010-12-11

Ministranci z naszej parafii zajęli I- miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej halowej. Rozgrywki odbyły się w sobotę, 11 grudnia 2010r., w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W kategorii szkoły podstawowej wzięło udział 6 drużyn. Reprezentacja naszej parafii była jedną z najliczniejszych, co nie tylko dobrze wróży na przyszłość, ale świadczy o dużym zaangażowaniu w sprawę. Eliminacje odbywały się w szybkim tempie, gdyż każdy mecz trwał zaledwie 14 minut. Nie było zatem mowy o stracie nawet jednej bramki. Drużyna naszej parafii rozpoczęła od zwycięstwa, co dodało skrzydeł do dalszej walki. Po remisie z kolejną drużyną w grupie, pozostało tylko pytanie: Z kim zagramy w finale? Walka nie była łatwa, gdyż ministranci z parafii w Brodach nie dostali się przecież do finału przypadkowo. Praca całej drużyny i wykorzystanie w odpowiednim momencie dobrej passy vi-ce króla strzelców tych eliminacji Andrzeja Goduli, dało nam zwycięskiego gola. Liczymy na podobne sukcesy w dalszych etapach turnieju!